Vertikalizačné lôžko PLX

Lôžko PLX je určené pre špeciálne nemocničné a rehabilitačné oddelenie s požiadavkou na vertikalizáciu ložnej plochy. Je vybavené elektrickým polohovaním chrbtového a nožného dielu ložnej plochy. Elektrické polohovanie zdvihu ložnej plochy je doplnené o elektrickú funkciu Antitrendelenburg a možnosť vertikalizácie až do 80 °. Kombináciou niekoľkých funkcií možno dosiahnuť tiež pozície kardiackého kresla. Súčasťou lôžka je vždy sada fixačných pásov, ktoré zaisťujú bezpečnosť pacienta počas vertikalizácia. Ďalšou prednosťou lôžka je široká ponuka príslušenstva a možnosť voľby farebného designu čiel. Lôžko plne vyhovuje európskemu bezpečnostnému štandardu IEC 60601-2-52: 2010.

Vertikalizácia ložnej plochy až do 80 °

Včasná mobilizácia a rehabilitácie pacienta

Systém zníženia rizika dekubitov

Nosnosť lôžka 200 kg

 

HLAVNÉ PRÍNOSY VČASNEJ MOBILIZÁCIE PACIENTA:

Rýchlejšie rekonvalescencia

Zníženie rizika dekubitov

Prevencia svalové atrofie

Prevencia osteoporózy

Zlepšenie obehových funkcií

Zlepšenie bdelosti pacienta

Rozmery ložnej plochy (D x Š) 200 x 90 cm

Vonkajšie rozmery (D x Š) 213 x 103 cm

Výška ložnej plochy 46 x 86 cm

Bezpečné prevádzkové zaťaženie 200 kg

Trendelenburg / Antitrendelenburg 80 °

Autoregrese chrbtového dielu 12 cm

Autoregrese stehenného dielu 6 cm

Uhol chrbtového dielu 73 °

Uhol stehenného dielu 40 °

Uhol lýtkového dielu 25 °

Ložná plocha kovové lamely

Čelá lôžka typ C

Postrannice:  kovové, sklopné, odnímateľné

Pacientský ovládač: áno

Univerzálne držiaky príslušenstva 2x pri hlave

Plastový kryt podvozku: áno

Kolieska 125 mm - Centrálna brzda: áno

Unikátna konštrukcia umožňuje dvojaké využitie lôžka PLX. kombinuje v sebe prednosti štandardného nemocničného lôžka a zároveň vertikalizačního prístroja. Včasnú rehabilitáciu a mobilizáciu pacienta tak možno vykonávať priamo na lôžku bez nutnosti jeho presunu na ďalšie rehabilitačné pomôcky. Tým odpadá najmä riziko úrazu pacienta počas prenosu a tiež zvýšená záťaž pre zdravotnícky personál. Samotná rehabilitácia tak môže začať oveľa skôr.

Lôžko je pre prípad výpadku elektrickej energie alebo transportu vybavené vysokokapacitnou záložnou batériou. Batéria umožňuje plnohodnotnú prevádzku lôžka v núdzových situáciách. Lôžko môže byť v pohotovostnom stave napájané z batérie až niekoľko dní.

Robustný systém zaistenia hlavového čela chráni proti náhodnému vytiahnutiu a zaisťuje dokonalú pevnosť pri manipulácii s lôžkom. Jeho jednoduché ovládanie umožňuje rýchle odobratie pre okamžitú resuscitáciu. Lôžko je štandardne dodávané so sadou bezpečnostných pásov, ktoré je možné jednoduchým spôsobom fixovať k lôžku. Pásy zaisťujú oporu počas vertikalizácie a chránia pacienta pred rizikom pádov. Univerzálnu veľkosť pásov možno ľahko nastaviť na mieru postave každého pacienta. Mäkká vrstva prednej časti jednotlivých pásov chráni pacienta pred otlakmi pri dlhodobejšom použití.

 

Veľký rozsah zdvihu ložnej plochy zmenšuje námahu ošetrujúcemu personálu a uľahčuje manipuláciu s ležiacim pacientom. Znížená minimálna výška ložnej plochy napomáha pacientovi pri vstávaní a výrazne redukuje riziko úrazu v prípade náhodného pádu. Ľahké sklopenia bočníc pomocou dvoch nezávislých pohybov znižuje riziko nechceného spustenia. Počas sklápania bočníc nevzniká riziko priškrtenia či zachytenia rúk. Sklopené bočnice sú uložené dostatočne pod úrovňou matraca a neprekážajú tak pacientovi pri vystupovaní. Ľahko odnímateľné bočnice zlepšujú prejazdnosť lôžka úzkymi priestormi.

Držiaky zaisťujú optimálnu polohu matraca pri polohovaní ložnej plochy a znemožňujú skĺznutiu matraca z lôžka. K lôžku môže byť dodaný špeciálny poťah nožného čela. Jednoduchým pripevnením k čelu vytvoríte na vnútornej strane mäkký povrch, ktorý je príjemný pre pacienta. dolná končatiny pacienta tak behom vertikalizácie neprichádza do kontaktu so studeným a tvrdým materiálom. Po vybratí možno poťah ľahko dezinfikovať mimo lôžka.

Plastový kryt podvozku uľahčuje a urýchľuje každodenné čistenie lôžka. chráni mechanizmy a elektrické obvody v podvozku, čím pre - čoraz zdĺhavejší životnosť a spoľahlivosť lôžka.

 

Elektrické polohovanie chrbtového a stehenného dielu v kombinácii s mechanickým polohovaním lýtkového dielu umožňuje širokú škálu nastavenia jednotlivých častí ložnej plochy. Ošetrujúci personál aj pacient samotný si môžu pohodlne nastaviť jednotlivé polohy pomocou ručného ovládača. Ložná plocha z pevných plochých lamiel napomáha k rýchlejšej a efektívnejšej dezinfekcii lôžka.

 

Jednotlivé diely ložnej plochy sú navrhnuté, aby maximálne podporovali uložený matrac a optimálne odvádzali vlhkosť a teplotu pod pacientom. Kovová konštrukcia je zárukou dlhoročnej životnosti. Kompatibilita lôžka s príslušenstvom je zaistená pomocou univerzálnych držiakov umiestnených pri hlavovom čele. Umožňujú použitie najbežnejšieho príslušenstva ako sú hrazdy, alebo infúzne stojany. Zaisťujú vynikajúcu ochranu pacienta proti pádu a veľmi dobré vedenie lôžka pri transporte. Nožné čelo je vystužené pre vysoké zaťaženie vznikajúce počas vertikalizácie.

 

Dezinfekcia a údržba je veľmi jednoduchá vďaka hladkému povrchu a dizajnu čiel. Automatické odďaľovanie chrbtového a stehenného dielu od panvovej časti počas polohovania výrazne znižuje účinok strižných síl a tlaku na pacienta, ktoré sú hlavnou príčinou vzniku dekubitov. Dvojitá autoregresia prináša pacientom vyšší komfort a redukuje nepríjemné pocity v brušnej oblasti, ktoré bežne vznikajú pri polohovaní na lôžku bez tejto funkcie.


Kvalitné zdravotnícke kolieska znižujú fyzickú námahu ošetrujúcemu personálu pri transporte a manipulácii s lôžkom. Kolieska sú vyrobené zo stáleho neznačkujícího materiálu. Kryty koliesok uľahčujú čistenie, chránia ložiská pred nečistotami a výrazne predlžujú životnosť. Pevná a stabilná konštrukcia s nosnosťou až 200 kg tvorí bezpečnú oporu aj pri starostlivosti o pacientov s vyššou telesnou hmotnosťou.

 

Vďaka použitým materiálom a technológiám je zaistená extrémne vysoká životnosť aj pri opakovanej zvýšenej záťaži. Bezpečnosť proti zachyteniu alebo zaklineniu jednotlivých častí pacienta je dosiahnutá naplnením európskeho štandardu IEC 60601-2-52: 2010. Zvýšené bočnice navyše chránia pacienta pred pádom z lôžka aj pri použití vysokej aktívneho antidekubitného matraca Ergonomický pacientský ovládač umožňuje ľahké ovládanie lôžka jednou rukou. Ovládač je vybavený funkciou proti nežiaducemu použitiu a umožňuje uzamknutie jed - notlivých funkcií. Ovládač je vybavený LED podsvietením a integrovanou lampičkou.

 

Bezpečná manipulácia s lôžkom je zaistená pomocou centrálne ovládanej brzdy. Jednoduchá obsluha pomocou nožných pedálov prístupných z oboch strán lôžka umožňuje okamžité zabrzdenie v prípade hroziacej kolízie. Vďaka možnosti aretácie koliesok v priamom smere jazdy možno lôžko počas transportu ľahko ovládať iba jednou osobou