top of page

Terapeutické pomôcky STABILO

BANANA

Polohovací vankúš BANANA je ideálny pre podporu hlavy, najmä ak pacient leží na chrbte .

Ďalšou možnosťou využitia je podpora lakťa a predlaktia, zatiaľ  čo používateľ sedí pri stole. Táto funkcia je využiteľná hlavne keď pacientove ramená silne na stôl. Vankúš poskytne komfort a tiež zabraňuje tomu, aby si pacient udrel tvár.

FLAT

FLAT je dokonalý polohovací vankúš pre ľudí, ktorý majú obmedzenú pohyblivosť nôh. Poskytuje im mäkký protišmykový povrch aby im stabilizoval nohy v správnej polohe.

ROLL

ROLL opierka pre predlaktia, napríklad v prípade hemiplégie, najmä keď končatina spočíva vodorovne.

Vhodná opierka najmä pre deti. Počas cvičení, terapie a keď dieťa leží na boku, môže byť podložka umiestnená medzi nohy, pričom bude vyčnievať vpredu aj vzadu a správne napolohuje boky (správnu abdukciu bedrového kĺbu). Tento spôsob využitia tejto podložky je vhodný najmä pre ľudí s mozgovou obrnou, ktorí majú tendenciu ohýbať boky. 

WEDGE - KLIN

Výborná pomôcka pre umiestnenie pacientov buď v polohe na bruchu alebo na chrbte. Trup pacienta je umiestnený na podložke  a teda sa môže ľahko dotknúť zeme v ktorejkoľvek polohe. Pacienta v tejto podložke zaisťujeme pomocou neoprénového Velcro pásu so suchým zipsom.

bottom of page