MULTISENZORICKÉ kúpelne

Pre tých, ktorí trpia demenciou alebo emocionálnymi a behaviorálnymi problémami, môže byť kúpeľný čas mimoriadne stresujúci, takže svetelné efekty a jemná hudba Sensory Bathroom môžu byť skvelým spôsobom ako znížiť napätie a úzkosť.

Senzorické kúpeľne pridávajú ďalší rozmer na kúpanie. Senzorické vybavenie môže pomôcť upokojiť pacienta, čo znamená, že svaly sa uvoľňujú viac a znižujú bolesť. Interaktívne zmyslové kúpeľne môžu pomôcť užívateľovi otvoriť sa novým zručnostiam, ako je rozpoznávanie farieb, schopnosť prepínania a pochopenie príčin a následkov.

Zostavili sme dve špecializované kúpeľňové balíčky, ktoré sú určené na podporu relaxácie a rozptýlenia, aby sa kúpeľný čas stal viac prospešným.

HAMMAM
HAMMAM

Multisenzorická kúpeľňa SNOEZELEN kúpeľňa

press to zoom
SULIS
SULIS

Multisenzorická kúpeľňa SNOEZELEN kúpeľňa

press to zoom

HAMMAM

Hammam je náš prémiový multisenzorický kúpeľňový balíček, vhodný pre opatrovateľské domy,  nemocnice a hospice. Všetky zmyslové zariadenia v miestnosti boli starostlivo vybrané tak, aby vytvorili dokonalé prostredie pre de-eskaláciu a rozptyľujúce terapie, aby sa čas kúpania stal lákavou a oveľa menej stresujúcou skúsenosťou pre užívateľov v celom spektre porúch. Od rotujúcej projekcie, ktorá pomáha upokojiť, k rozptýleniu jasným žiarivým optickým lanom, vhodným aj pre tých, ktorí majú extrémne slabý zrak,. Tento balík je ideálny pre relaxáciu. Upokojujúci efekt je ešte umocnený výberom hudby prostredníctvom zosilňovača Bluetooth a reproduktorov. Užívateľ môže zmeniť farbu miestnosti pomocou bezdrôtového plávajúceho prepínača, čím sa tento balík skvele hodí aj na interakciu a vytváranie tém. Užívateľ môže ovládať farbu miestnosti pomocou vodotesného prepínača IRiS Floating Switch, aby vyvinul schopnosti prepínania, rozpoznávanie farieb a hrubé motorické zručnosti. Projektor Aurora vytvára pomaly sa otáčajúcu, upokojujúcu projekciu obrazu a hrubé LED optické lano je možné použiť nad alebo pod vodou ako očarujúcu vizuálnu stimulujúcu pomôcku.

 • IRiS Light Spreader - rozptyľovač svetla

 • Aurora LED Projector Bundle - projektor v balíčku s kotúčmi

 • 4m IRiS Fibre-optic Widebore and Lightsource - LED optické lano

 • IRiS Floating Switch - plávajúci prepínač

 • Bluetooth Amplifier - zosilňovač

 • Nástenné reproduktory

 • 3x Transformátor

 • Návody na použitie

 

SULIS

Čas kúpania je skvelou príležitosťou na oddych a relaxáciu, na uvoľnenie svalov a na zmiernenie bolesti. V kombinácii s farbami meniacimi sa svetlami a tvarmi tohto kúpeľňového balíka sa tento efekt výrazne zvyšuje. Alternatívne pre tých, ktorí považujú čas kúpeľa za extrémne stresujúci, môžu byť interaktívne zmeny farby a tvaru neoceniteľné pri znižovaní napätia a úzkosti. Ideálne pre DSS, opatrovateľské domy, nemocnice a hospice, Sulis poskytuje nákladovo-efektívny zmyslový kúpeľňový balík vhodný pre celé spektrum porúch. Projektory IRiS tvarový projektor je možné ovládať z vane pomocou vodotesného prepínača IRiS. Vďaka veľkému ergonomickému tlačidlu sa môžu používatelia posúvať v rozsahu 6 rôznych farebných a tvarových projekcií. Skvelé pre distrakčnú terapiu a upokojenie tak, aby sa svaly uvoľňovali a bolesť sa zmenšovala, môže sa tiež použiť na rozvoj hrubých motorických zručností, porozumenie príčin a následkov a rozpoznávania farieb a tvarov.

 • IRiS Shape Projector - tvarový projektor

 • Floating Switch - plávajúci prepínač

 • Transformátor

 • Návody na použitie