top of page

MULTISENZORICKÉ kúpelne

Pre tých, ktorí trpia demenciou alebo emocionálnymi a behaviorálnymi problémami, môže byť kúpeľný čas mimoriadne stresujúci, takže svetelné efekty a jemná hudba Sensory Bathroom môžu byť skvelým spôsobom ako znížiť napätie a úzkosť.

Senzorické kúpeľne pridávajú ďalší rozmer na kúpanie. Senzorické vybavenie môže pomôcť upokojiť pacienta, čo znamená, že svaly sa uvoľňujú viac a znižujú bolesť. Interaktívne zmyslové kúpeľne môžu pomôcť užívateľovi otvoriť sa novým zručnostiam, ako je rozpoznávanie farieb, schopnosť prepínania a pochopenie príčin a následkov.

Zostavili sme dve špecializované kúpeľňové balíčky, ktoré sú určené na podporu relaxácie a rozptýlenia, aby sa kúpeľný čas stal viac prospešným.

HAMMAM

Hammam je náš prémiový multisenzorický kúpeľňový balíček, vhodný pre opatrovateľské domy,  nemocnice a hospice. Všetky zmyslové zariadenia v miestnosti boli starostlivo vybrané tak, aby vytvorili dokonalé prostredie pre de-eskaláciu a rozptyľujúce terapie, aby sa čas kúpania stal lákavou a oveľa menej stresujúcou skúsenosťou pre užívateľov v celom spektre porúch. Od rotujúcej projekcie, ktorá pomáha upokojiť, k rozptýleniu jasným žiarivým optickým lanom, vhodným aj pre tých, ktorí majú extrémne slabý zrak,. Tento balík je ideálny pre relaxáciu. Upokojujúci efekt je ešte umocnený výberom hudby prostredníctvom zosilňovača Bluetooth a reproduktorov. Užívateľ môže zmeniť farbu miestnosti pomocou bezdrôtového plávajúceho prepínača, čím sa tento balík skvele hodí aj na interakciu a vytváranie tém. Užívateľ môže ovládať farbu miestnosti pomocou vodotesného prepínača IRiS Floating Switch, aby vyvinul schopnosti prepínania, rozpoznávanie farieb a hrubé motorické zručnosti. Projektor Aurora vytvára pomaly sa otáčajúcu, upokojujúcu projekciu obrazu a hrubé LED optické lano je možné použiť nad alebo pod vodou ako očarujúcu vizuálnu stimulujúcu pomôcku.

 • IRiS Light Spreader - rozptyľovač svetla

 • Aurora LED Projector Bundle - projektor v balíčku s kotúčmi

 • 4m IRiS Fibre-optic Widebore and Lightsource - LED optické lano

 • IRiS Floating Switch - plávajúci prepínač

 • Bluetooth Amplifier - zosilňovač

 • Nástenné reproduktory

 • 3x Transformátor

 • Návody na použitie

HAMMAM

SULIS

Čas kúpania je skvelou príležitosťou na oddych a relaxáciu, na uvoľnenie svalov a na zmiernenie bolesti. V kombinácii s farbami meniacimi sa svetlami a tvarmi tohto kúpeľňového balíka sa tento efekt výrazne zvyšuje. Alternatívne pre tých, ktorí považujú čas kúpeľa za extrémne stresujúci, môžu byť interaktívne zmeny farby a tvaru neoceniteľné pri znižovaní napätia a úzkosti. Ideálne pre DSS, opatrovateľské domy, nemocnice a hospice, Sulis poskytuje nákladovo-efektívny zmyslový kúpeľňový balík vhodný pre celé spektrum porúch. Projektory IRiS tvarový projektor je možné ovládať z vane pomocou vodotesného prepínača IRiS. Vďaka veľkému ergonomickému tlačidlu sa môžu používatelia posúvať v rozsahu 6 rôznych farebných a tvarových projekcií. Skvelé pre distrakčnú terapiu a upokojenie tak, aby sa svaly uvoľňovali a bolesť sa zmenšovala, môže sa tiež použiť na rozvoj hrubých motorických zručností, porozumenie príčin a následkov a rozpoznávania farieb a tvarov.

 • IRiS Shape Projector - tvarový projektor

 • Floating Switch - plávajúci prepínač

 • Transformátor

 • Návody na použitie

sulis
bottom of page