top of page

POJAZDNÉ ZDVÍHACIE ZARIADENIA

AKTÍVNE

SARA PLUS

Unikátny Arc-Rest poskytuje výnimočnú podporu hornej časti tela počas zdvíhania. Navrhnutá tak, aby ponúkala vyváženie, krokovanie a chôdzu. Systém obsahujúci Proactive Pad podložku a odnímateľnú nožnú podložku, umožňuje celý rad výcvikových cvičení priamo na podlahe.
Rozširuje výhody aktivácie klienta, ktoré prinášajú stálu a zvyšujúcu sa pomoc klientom. Kľúčová je dodatočná podpora preklienta, ktorú poskytuje jedinečná Arc-Rest - oblúková podpera, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou tohto zariadenia a poskytuje výnimočnú podporu hornej časti tela počas zdvíhania.

Ďalšou unikátnou súčasťou je Pro-Active Pad - výškovo nastaviteľná kolenná opierka, ktorá podporuje lepší prechod do stojacej polohy tým, že umožňuje prirodzené ohýbanie členku.
Špecifikácia výrobku
Bezpečné pracovné zaťaženie 190 kg (420 lbs)
Dodáva sa s dvoma odpojiteľnými batériami a nabíjačkou
Indikátor vybitia batérie neustále zobrazuje zostávajúci výkon a indikuje, kedy batéria potrebuje dobíjanie
Kolieska s nízkym trením s brzdami na zadných dvoch
Odnímateľné toaletné/presunové sedadlo s držiakom podložnej misy a podložnou misou
Zabudovaný bezpečnostný ventil zastaví zdvíhacie rameno (Arc-Rest), keď sa spustí na objekt; keď je objekt odstránený, Arc-Rest si zachová svoju polohu
Odnímateľná nožná a kolenná opierka
Dostupné aj rôzne príslušenstvo (pásy - zdvíhacie, upínacie, podložná misa atď).

SARA 3000

Ergonomicky navrhnutá vstávacia a zdvíhacia pomôcka s el. poháňanými funkciami. Vynikajúca funkčnosť vo vzťahu k nákladom prináša vyššiu úroveň starostlivosti o klienta a bezpečnosť prevádzky pri nízkych nákladaoch. Ergonomický dizajn a poháňané funkcie umožňujú jedinému ošetrovateľovi alebo opatrovateľovi poskytovať prvotriednu starostlivosť pri bežných manipulačných činnostiach, ako sú transfery a toaleta.
Používanie Sara 3000 aktivuje mobilitu pri každodenných presunoch a uľahčuje vykonávanie úkonov spojených so zachovaním aktivity klienta.
Asistované presuny a toaleta sa môžu vykonávať bez stresu a rizika zranenia spojeného s ručnou manipuláciou. Prevádzka jednou zdravotnou sestrou alebo opatrovateľom znamená maximálnu efektivitu pre iné rutiny náročné na pracovnú silu.

S touto pomôckou môže klient aj vykonávať cvičenia /nácvik chôdze, krokovanie/
Veľké rukoväte umožňujú klientom dobre sa chytiť pre vyššie pohodlie a bezpečnosť
Otváranie a zatváranie podvozku
Aktívny opierka kolien
Rôzne popruhy vyrobené z nekĺzavého materiálu, dostupné v rôznych veľkostiach
Možnosť doplnenia o váhu

Sara® 3000 je ideálnou voľbou pre transfer klientov ako je Carl /pozri Galéria mobility/.
Táto stojaca a zdvíhacia pomôcka je navrhnutá špeciálne tak, aby poskytovala optimálnu aktiváciu pre užívateľov na invalidných vozíkoch s určitou  schopnosťou samostatnej podpory.

Technické parametre:

Váha: 62 kg

Váha (vrátane el. váhy): 72 kg

Podvozok - zatvorené nohy podvozku - vonkajšia šírka: 640 mm

Podvozok - otvorené nohy podvozku - vnútorná šírka: 890 mm

Bezpečné pracovné zaťaženie: 200 kg

Nosnosť vakov: 200 kg

SARA 3000

SARA STEDY

Sara® Stedy je osvedčená pomôcka na podporu mobility, ktorá povzbudzuje mobilných klientov, aby sa postavili bez pomoci iných.
Zlepšená koncepcia ponúka vhodnejšiu a dôstojnejšiu alternatívu k invalidnému vozíku pre mobilnejších klientov, umožňuje očný kontakt medzi klientom a ošetrovateľom, na rozdiel od invalidného vozíka. Poskytuje možnosť presunu na toaletu, k umývadlu a môžete ju využiť na širokú škálu ďalších každodenných činností. S mnohými novými vylepšeniami Sara Stedy pomáha minimalizovať ručné zaobchádzanie poskytované ošetrovateľmi v ešte širšom rozsahu starostlivosti. Zvýšená vnútorná šírka, nový tvar sedadla a vyššie bezpečné pracovné zaťaženie 182 kg znamená, že Sara Stedy môže byť tiež použitá na zdvíhanie bariatrických klientov. Vylepšené funkcie zahŕňajú otočné rozdelené sedadlové a pedálom ovládané ramená podvozku pre väčšie pohodlie a podporu pre klienta a tiež zlepšenie pracovných postupov pre opatrovateľov.

Technické parametre:

Hmotnosť: 29,4 kg
Bezpečné pracovné zaťaženie:  182 kg
Celková dĺžka: 905 mm
Celková výška: 1051 mm
Výška podvozku: 100 mm
Vnútorná šírka s otvorenými nohami podvozku: 729 mm
Kolieska s nízkym trením, zadné dve s brzdami
Trieda ochrany IPX4

Sara Stedy povzbudzuje klientov, aby sa plne podieľali na presunoch, čím sa zlepší krvný obeh, dýchanie, trávenie a svalový tonus.

SARA STEDY

SARA LITE

SARA LITE

Táto vstávacia a zdvíhacia pomôcka je navrhnutá tak, aby spĺňala základné potreby všestranného, ​​ľahko ovládateľného aktívneho zdviháku.
Sara® Lite je určená na zdvíhanie a znižovanie počtu klientov, ktorých je nutné doprevádzať pri presunoch a toalete. Je určená pre polozávislých klientov ako je Carl (pozri Galériu mobility ™) a pomáha stimulovať a udržiavať mobilitu čo najdlhšie. Sara Lite robí každodennú starostlivosť jednoduchšou a bezpečnejšou, pretože redukuje potrebu ručnej manipulácie. Kombináciou moderného dizajnu a koncepcie s dobrou hodnotou ponúka Sara Lite atraktívne riešenie (vizuálne aj ekonomicky) a každý aspekt stroja je navrhnutý tak, aby zabezpečil ergonomické a pohodlné pracovné prostredie. Sara Lite je poháňaná pomocou batérií. Presuny do a z toalety, stoličky, okraja lôžka alebo invalidného vozíka sa môžu vykonávať efektívne prostredníctvom ručného ovládača. Pomôcka môže byť bezpečne a efektívne obslúžená jediným opatrovateľom. Sila Lite, s hmotnosťou len 59 kg, je ľahko použiteľné a flexibilné riešenie, ktoré možno použiť v širokej škále starostlivosti.

Technické parametre:

Bezpečné pracovné zaťaženie: 175 kg

Váha: 59 kg

Min. výška zdvihu: 1030 mm

Max. výška zdvihu: 1628 mm

Rozsah zdvihu: 598 mm

Externá šírka so zavretými nohami podvozku: 639 mm

Vnútorná šírka s otvorenými nohami podvozku:

Priestor: podlaha - horná časť nôh: 113 mm

Priemer pre otočenie: 880 mm

Kolieska s nízkym trením, dve zadné s brzadmi

Trieda ochrany : zariadenie IPX4

Trieda ochrany: ovládač IPX7