top of page

Dekontaminačný prístroj
MEDIVAK MV6

Prístroj Medivak MV6 je určený na dekontamináciu nebezpečného zdravotníckeho odpadu (predovšetkým použitých inkontinenčných pomôcok a buničiny) a zároveň k redukcii jeho objemu. Odpad určený k dekontaminácii sa vkladá do špeciálnych plastových vriec Medisack. Ako náhle je vrece naplnené, vloží sa do prístroja, okraj vreca sa navlečie na napínacie páky. Potom sa zavrie veko a stlačí tlačidlo Štart. Celý proces prebieha automaticky a trvá necelé 2 minúty. Po ukončení dekontaminácie sa otvorí veko a vyberie sa dekontaminovaný odpad. Dekontaminový odpad je nepriedušne  zapuzdrený (zatavený), je dekontaminovaný (zbavený nebezpečných vlastností – infekčnosť) a jeho objem je zredukovaný (zmenšený až o 70%).

 

Pre zníženie rizika pri ďalšej manipulácii s odpadom je pri každom pracovnom cykle ošetrený povrch vreca, ako i priestor pracovnej komory aerosoľou  dezinfekčného prostriedku, ktorý je vopred nariedený do požadovanej koncentrácie.

Dávkovacia dýza je integrovaná priamo do jednej z napínacích pák. Tým odpadá prácne zakladanie vriec na dávkovaciu dýzu a predchádza sa riziku dávkovania dekontaminačného roztoku mimo vrece. Všetky dôležité funkcie sú monitorované a prípadné chyby sú signalizované na  kontrolnom paneli. Dekontaminačný proces nie je možné spustiť, pokiaľ nie je založené vrece, chýba dezinfekcia, alebo pokiaľ niekto zastaví prívod vody. Tým je zaručené, že dekontaminačný proces prebehne vždy tak, ako má a nedochádza k poškodzovaniu zariadenia  spôsobeného nesprávnou obsluhou. Prístroj taktiež sám upozorňuje na nutnosť pravidelnej servisnej kontroly.

Príkon: 0,92 Kw

Spotreba vody: cca 0,85 l

Čas dekontaminačného cyklu: cca 90 min

Vonkajšie rozmery:

Výška: 960 m

Dĺžka: 920 mm

Šírka: 780 mm

Hmotnosť. 130 kg

Konštrukcia: nerezová oceľ 1.4301

Spotrebný materiál: V prístroji je nutné používať spotrebný materiál určený na dané účely. Pre dekontamináciu sú určené vrecia Medisack, ako i schválené dezinfekčné prípravky Incidin Plus a Terralin Protect

 

Technické parametre:

Váha: 130 kg

Rozmery: ŠxHxV: 900x970x770 mm

Pracovný objem: 110 l

Pripojenie:el. pripojenie 230 V, 5A

prívod studenej vody zakončený práškovým ventilom ¾“, max. 6 bar, min. 1,5 bar

Objem vreca: 80 l

Hmotnosť náplne v priemere: 10 kg  (vyhovujúca váha pre manipuláciu ošetrujúcim personálom)

 

Ponúkaný prístroj Medivak MV6 je určený pre dekontamináciu, pachovú neutralizáciu a objemovú redukciu použitých jednorazových plienok, inkontinenčných podložiek, buničiny.

 

Jeho hlavné výhody sú:
+ dekontaminácia - z nebezpečného odpadu sa stáva odpad ostatný
+ pachová neutralizácia - plienky sú nepriedušne vákuovo zatavené do špeciálneho vreca
+ objemová redukcia - odpad zníži svoj objem až o 70%
+ jednoduchá obsluha - pomocou jedného tlačidla,

+ chybové hlásenia sú signalizované samostatnými indikačnými kontrolkami
+ rýchlosť - celý cyklus trvá cca dve minúty
+ celonerezová konštrukcia - prístroj je vyrobený z nerezovej ocele odolávajúcej agresívnemu prostrediu aj používaným chemikáliám
+ design - prístroj je navrhnutý tak, aby jeho ergonómia vyhovovala jednoduchej obsluhe
+ jednoduchá inštalácia - el. Energia 230v (1 kw); studená voda ;ohybná hadica

+ nie je potrebné pripojenie na odpad

bottom of page