upokojujúce MULTISENZORICKÉ MIESTNOSTI

Upokojujúca senzorická miestnosť je miesto, kde to všetko začalo: Prvé zmyslové miestnosti boli určené na upokojenie priestorov a mnohí používatelia majú z čisto ukľudňujúcich zmyslových miestností aj dnes úžitok.

upokojujúce zmyslové miestnostiA Pre deti, a dokonca aj pre dospelých, so špeciálnymi potrebami, ktoré obsahujú ťažkosti s filtrovaním zmyslového vstupu, príliš veľa vonkajšej stimulácie sa môže stať ohromujúcou. Pre tých, ktorí majú vážne ťažkosti s učením alebo demenciu, môže frustrácia spôsobená bojom o pochopenie okolia spôsobiť zvýšený stav úzkosti alebo úzkosti. Tieto scenáre, ak sa nechajú eskalovať, môžu viesť k „rozpadu“.

Ukľudňujúce zmyslové miestnosti fungujú tak, že poskytujú jemné podnety rôznym zmyslom s cieľom vyvolať stav pokoja. Ukľudňujúce senzorické miestnosti Experia sú starostlivo vytvorené a obsahujú doplnkové produkty, ktoré spolu pracujú na vytváraní najefektívnejších upokojujúcich atmosfér pre užívateľov. Očarujúce, pomaly sa meniace farebné LED svetlá a pohyblivé projekcie, jemné zvuky bublín a relaxačná hudba, poskytujú užívateľom alternatívu k ich ohromujúcim myšlienkam, znižujúc napätie a úzkosť. Mať toto bezpečné a príjemné miesto na útek a relaxáciu znamená, že môžu vrátiť svoje mysle do stavu pokoja a pokračovať vo svojom dni. Ukľudňujúce zmyslové izby môžu byť cenným zdrojom v širokej škále miest. Často sa nachádzajú v školách SEN a dokonca sa dostávajú do bežných škôl, aby uľahčili deťom, ktoré túto dodatočnú podporu potrebujú. Domovy starostlivosti, nemocnice a hospice môžu mať prospech z upokojujúcich zmyslových miestností, ktoré pomáhajú pacientom, ktorí sa môžu stať zúfalými kvôli ich demencii alebo obavám z hroziaceho lekárskeho postupu. Spoločenské miesta, ktoré môžu byť veľmi zaneprázdnené, hlasné a ohromujúce pre osoby so skrytým postihnutím, ako je napríklad autizmus alebo demencia, môžu mať prospech z upokojujúcej zmyslovej miestnosti s cieľom uspokojiť a prilákať viac návštevníkov. Patria sem nákupné centrá, zábavné arény, futbalové kluby a rekreačné strediská, kde sa rodiny zvyčajne vyhýbajú účasti alebo odchádzajú skôr, ak neexistovala bezpečnostná sieť ukľudňujúceho priestoru, aby ich milovaná osoba mohla eskalovať. Pre tých, ktorí majú špeciálne potreby a zmyslové spracovateľské ťažkosti, môže byť zvuk motora neuveriteľne rušivý a neschopnosť blokovať tento hluk môže anulovať účinok upokojujúcej zmyslovej miestnosti. Senzorické vybavenie Experia je preto navrhnuté tak, aby bolo úplne tiché, okrem relaxačných zvukov bublín v bublinkovej trubici alebo výberu užívateľov relaxačnej hudby prostredníctvom našich zosilňovačov a reproduktorov s podporou Bluetooth. Okrem toho, že robustné a odolné, aby sa špeciálne prispôsobili trhu so špeciálnymi potrebami, všetko, čo vyrába spoločnosť Experia, prichádza s trojročnou zárukou a je navrhnutá tak, aby vyžadovala minimálnu údržbu a jednoduchú obsluhu. Obráťte sa na nás a porozprávajte sa o vašich potrebách s jedným z našich poradcov v oblasti zmyslov, alebo si pozrite nižšie uvedené balíčky na ukľudňujúce zmyslové miestnosti, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby poskytovali dokonalé upokojujúce zmyslové priestory, ktoré vyhovujú vašim špecifickým potrebám.