top of page

upokojujúce MULTISENZORICKÉ MIESTNOSTI

Upokojujúca senzorická miestnosť je miesto, kde to všetko začalo: Prvé zmyslové miestnosti boli určené na upokojenie priestorov a mnohí používatelia majú z čisto ukľudňujúcich zmyslových miestností aj dnes úžitok.

upokojujúce zmyslové miestnostiA Pre deti, a dokonca aj pre dospelých, so špeciálnymi potrebami, ktoré obsahujú ťažkosti s filtrovaním zmyslového vstupu, príliš veľa vonkajšej stimulácie sa môže stať ohromujúcou. Pre tých, ktorí majú vážne ťažkosti s učením alebo demenciu, môže frustrácia spôsobená bojom o pochopenie okolia spôsobiť zvýšený stav úzkosti alebo úzkosti. Tieto scenáre, ak sa nechajú eskalovať, môžu viesť k „rozpadu“.

Ukľudňujúce zmyslové miestnosti fungujú tak, že poskytujú jemné podnety rôznym zmyslom s cieľom vyvolať stav pokoja. Ukľudňujúce senzorické miestnosti Experia sú starostlivo vytvorené a obsahujú doplnkové produkty, ktoré spolu pracujú na vytváraní najefektívnejších upokojujúcich atmosfér pre užívateľov. Očarujúce, pomaly sa meniace farebné LED svetlá a pohyblivé projekcie, jemné zvuky bublín a relaxačná hudba, poskytujú užívateľom alternatívu k ich ohromujúcim myšlienkam, znižujúc napätie a úzkosť. Mať toto bezpečné a príjemné miesto na útek a relaxáciu znamená, že môžu vrátiť svoje mysle do stavu pokoja a pokračovať vo svojom dni. Ukľudňujúce zmyslové izby môžu byť cenným zdrojom v širokej škále miest. Často sa nachádzajú v školách SEN a dokonca sa dostávajú do bežných škôl, aby uľahčili deťom, ktoré túto dodatočnú podporu potrebujú. Domovy starostlivosti, nemocnice a hospice môžu mať prospech z upokojujúcich zmyslových miestností, ktoré pomáhajú pacientom, ktorí sa môžu stať zúfalými kvôli ich demencii alebo obavám z hroziaceho lekárskeho postupu. Spoločenské miesta, ktoré môžu byť veľmi zaneprázdnené, hlasné a ohromujúce pre osoby so skrytým postihnutím, ako je napríklad autizmus alebo demencia, môžu mať prospech z upokojujúcej zmyslovej miestnosti s cieľom uspokojiť a prilákať viac návštevníkov. Patria sem nákupné centrá, zábavné arény, futbalové kluby a rekreačné strediská, kde sa rodiny zvyčajne vyhýbajú účasti alebo odchádzajú skôr, ak neexistovala bezpečnostná sieť ukľudňujúceho priestoru, aby ich milovaná osoba mohla eskalovať. Pre tých, ktorí majú špeciálne potreby a zmyslové spracovateľské ťažkosti, môže byť zvuk motora neuveriteľne rušivý a neschopnosť blokovať tento hluk môže anulovať účinok upokojujúcej zmyslovej miestnosti. Senzorické vybavenie Experia je preto navrhnuté tak, aby bolo úplne tiché, okrem relaxačných zvukov bublín v bublinkovej trubici alebo výberu užívateľov relaxačnej hudby prostredníctvom našich zosilňovačov a reproduktorov s podporou Bluetooth. Okrem toho, že robustné a odolné, aby sa špeciálne prispôsobili trhu so špeciálnymi potrebami, všetko, čo vyrába spoločnosť Experia, prichádza s trojročnou zárukou a je navrhnutá tak, aby vyžadovala minimálnu údržbu a jednoduchú obsluhu. Obráťte sa na nás a porozprávajte sa o vašich potrebách s jedným z našich poradcov v oblasti zmyslov, alebo si pozrite nižšie uvedené balíčky na ukľudňujúce zmyslové miestnosti, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby poskytovali dokonalé upokojujúce zmyslové priestory, ktoré vyhovujú vašim špecifickým potrebám.

bottom of page